Тикет на денот е-Спорт (24.03.2022)

Во денешниот тикет од е-Спортот ќе ви понудиме фудбал, меѓутоа не „нормален“, туку битка со автомобили кој е многу популарен во светот на овој спорт.

Renegades – Furia – 2 @ 1.61 во Bet365

Furia има лоши спомени од претходниот меч со Renegades бидејќи беше декласиран со 0-3, но од тогаш се променети многу работи и Furia славеше на последните пет натпревари со убедлива гол-разлика. За разлика од нив Renegades игра многу полошо, иако има четири победи. Желбата за одмазда е голема, а формата е дополнителен мотив за победа на Furia и поради тоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.61 во Bet365.

Team Queso – FaZe Clan – 1 @ 1.72 во 22Bet

Faze Clan во претходниот период не играше воопшто стабилно, а тоа го покажуваат и резултатите, па така има само две победи на последните пет пресметки, додека Team Queso може да се пофали со четири победи на исто толку одиграни натпревари. Ова ќе биде нивни прв меѓусебен дуел, а за нас фаворит ќе биде Team Queso. Наш предлог е 1 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*