Тикет на денот (вторник, 22.03.2022)

тикет на денот

Денес на „мета“ ќе бидат натпреварите од ниската лигата во Англија. Понудата не е нешто посебно задоволувачка, но сепак се најдуваат натпревари за да се состави тикетот на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Рождејл – Мансфилд – Т22+ @ 2.60 во Mozzart

Ниту едниот, а ниту другиот тим не може да се пофали со добра форма во финишот на Лига 1. За гостите се уште има шанси да се најдат во плеј оф за пласман во Лига 1, но тоа нема да биде возможно ако продолжат со партиите како во претходните две кола. Мансфилд, прво беа поразени од Транмере, а потоа и од Порт Вејл во Стоук. Ова им е трето последователни гостување и се надеваме дека нема да останат со празни раце. Домаќините последен пат победија во Лига 2 на крајот на февруари, а после тоа на пет натпревари не знаат за победа. Овде очекуваме гостите да постигнат најмалку два гола и типуваме Т22+ со квота 2.60 во Mozzart.

Данфермлајн – Парк Тистл – 2 @ 2.40 во Bet365

Се игра еден натпревар и во шкотската втора лига каде што домаќините Данфермлајн го дочекуваат тимот на Патрик. Двата тима играат доста лошо и тешко е да се поверува дека некогаш овие тимови беа во елитата на шкотскиот фудбал. Данфермлајн се наоѓа на последното место на табелата во Чемпионшип со вкупно 26 бода. Тимот на Патрик е на 4-то место и во последно време попуштија. На последните два натпревари запишаа два порази, па сметаме дека сега е идеална шанса за да стават крај на таа серија. Типуваме 2 со квота 2.40 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.76

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*