Тикет на денот (среда, 16.03.2022)

тикет на денот

Вечерва ќе го комплетираме ¼ финалето во ЛШ. Ќе се дознаат имињата на последните две екипи кои ќе бидат дел од елитната завршница. Освен тоа, ќе се игра вонредно и во Англија, а и во останатите земји. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Брајтон – Тотенхем – 2 @ 2.30 во Mozzart.

Второто гостување во Манчестер, во краток временски рок не беше баш најдобра авантура за фудбалерите на Тотенхем. Прво славеа на Етихад против Сити, а потоа доживеаа пораз на Олд Трафорд од Јунајтед. Општиот впечаток е дека Тотенхем е во супер форма, а проблем е тоа што се на 8-то место. Брајтон се однесува како да е на одмор. После одличните изданија во првите две третини од првенството, сега тотално се во пад на формата и имаат пет последователни порази. Овде очекуваме Тотенхем да победи без поголеми проблеми и типуваме 2 со квота 2.30 во Mozzart.

Милвол – Хадерсфилд – Х2&0-2 @ 1.95 во Bet365

Териерите останаа без победа во Бирмингем против ВБА и така ја прекинаа серијата од четири последователни победи во Чемпионшип. Хадерсфилд нема изгубено првенствен натпревар од 27-ми ноември, па на 16 последователни дуели немаат почуствувано пораз. Изгубија еднаш, но тоа беше во ФА купот од Нотингем и моментално се на третото место на табелата. Милвол се борат за пласман во плеј оф, но тоа дефинитивно ќе биде многу тешко со оглед на тоа што конкуренцијата е многу сериозна. Овде имаме интересен тип за овој натпревар и предлагаме Х2&0-2 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*