Тикет на денот (среда, 09.03.2022)

тикет на денот

После вечерашните натпревари ќе ги добиеме и другите учесници во ¼ финалето од ЛШ. Освен натпреварите од ЛШ, ќе иамме и два натпреварите од Лига Европа, но ќе се игра и во останатите лиги во Европа.

Манчестер Сити – Спортинг – 1+I&2+II @ 2.05 во Mozzart

На овој реванш натпревар ќе се игра формално бидејќи Манчестер Сити уште во првиот натпревар си ја заврши својата работа. Играа во Лисабон и победија со резултат од 0-5, па сега веќе со „едната нога“ се во ¼ финалето. Спортинг од друга страна уште кога виде кој ќе им биде противник го положи оружјето и скоро и да се предаде. На овој натпревар нема повеќе што да изгубат и очекуваме да играат отворено и ефикасено. Домаќините се огромни фаворити, но коефициентот за победа за нив е мал, па затоа решивме да типуваме на голови. Наш предлог е 1+I&2+II со квота 2.05 во Mozzart.

Бетис – Ајнтрахт – 1X&ГГ @ 2.05 во Bet365

Првиот натпревар од 1/8 финалето на Лига Европа ќе се игра во Севиља. Оваа сезона фантастичниот тим на Бетис ги дочекува Орлите од Франкфурт. Сигурно ниту фановите на зелено-белите не знаат како нивниот тим пред неколку сезони беше во Сегунда, а сега е толку добар. Сепак во последно време не можат да се пофалат со добри резултати со оглед на тоа што на последните четири натпревари немаат победа. Ајнтрахт Франкфурт од друга страна оствари доста лоша резултати од 2022 година и во саботата стигна до втората победа, повторно на гостински терен, поточно во Берлин над Херта. Бетис е фаворит на овој натпревар и очекуваме да не бидат поразени, а притоа да погледнеме ефикасен натпревар. Типуваме 1Х&ГГ со квота 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.20

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*