Меѓусебните натпревари им се мирни и неефикасни!

традиција

Денес од 15:00 во рамките на словенската Прва лига се сретнуваат екипите на Браво и Табор.

Браво се наоѓа на 4-та позиција со вкупно 38 бода и учинок од 10 победи, 8 реми и 7 порази.

Табор е на 9-то место со вкупно 22 бода кои ги имаат освоено преку 5 победи, 7 реми и 13 порази.

Овие две екипи во последните четири меѓусебни дуели играат мирно и неефикасно, поточно на нивните натпревари не се постигнуваат повеќе од два гола по натпревар, па ако и денес биде така ќе наплатиме квота која не е за потценување.

Наш предлог:

0-2 гола @ 1.72 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*