Тикет на денот е-Спорт (08.03.2022)

И вчера бевме со успешен тикет со кој ја прекинавме кратката „црна“ серија, а денеска сакаме да продолжиме во ист ритам со натпреварите од Pinnacle Winter Series #3.

Mouz Nxt – Wisla Krakow – 2 @ 1.72 во Bet365

Денешното дерби е меѓу Mouz и Wisla, а очекуваме многу возбудувања кои треба да ни ги донесе средбата. Овие екипи се соочија само еднаш во минатото, а тогаш триумфираше Wisla со 2-1 по голема битка. И двата тима имаа успешен старт со триумфи од по 2-0, па единствено нешто што ги дели е токму меѓусебната пресметка од пред речиси два месеци. Ние повторно се надеваме на триумф на Wisla Krakow и наш предлог е 2 со квота 1.72 во Bet365.

Tricked – Apeks – 2 @ 1.40 во 22Bet

Два тима кои се познаваат многу добро бидејќи досега играа четири пати, при што трипати славеше шведскиот тим, а последниот меч им припадна на Данците. Иако го почнаа турнирот со убедливи победи, сепак ниту едните, ниту другите не се во добра форма. Apeks има само две победи на последните пет дуели, додека Tricked е уште полош и славеше само еднаш. Ние предлагаме 2 со коефициент 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*