Тикет на денот е-Спорт (27.02.2022)

Ни се враќа Лигата на шампиони на нашата програма од е-Спортот, а овој пат ќе се обидеме да се корегираме по последното промашување.

Alliance – Team Empire – 2 @ 1.53 во Bet365

Team Alliance не е тоа што беше, односно не е толку добар како во претходните години, а денеска ќе се соочи со руски Team Empire во обид да го поправи впечатокот од воведните три кола во групата Б, каде што запиша еден триумф и два порази. Team Empire, од друга страна, е фаворит за првите две места и има две победи, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 1.53 во Bet365.

X3 – Yet Another Team – 2 @ 2.25 во 22Bet

Релативно нови екипи во светот на Dota 2, посебно Yet Another Team кој одигра два меча досега и има по еден триумф и еден пораз. Ова се екипите кои ќе се надеваат дека може да избегнат елиминација од турнирот. X3 загуби во првото коло, но тоа што ги загрижува е лошата форма, односно четири порази по ред. Ние предлагаме 2 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*