Тикет на денот е-Спорт (26.02.2022)

Време е за фудбал, ама не „нормалниот“ на кој сите сме навикнати, туку фудбал со автомобили кој ни се враќа во нашиот дневен тикет од е-Спортот.

Evil Geniuses – Guild Esports – 2 @ 2.37 во Bet365

Guild Esports е наш фаворит во денешното дерби меѓу две екипи кои имаа успешен настап во групната фаза со по две победи и еден пораз, а ги прегазија и противниците во првото коло од Lower Bracket. Единствено нешто што ги разликува овие екипи во моментов е тоа што британски Guild Esports има една победа повеќе на последните пет натпревари од Evil Geniuses. Ние предлагаме 2 со коефициент 2.37 во Bet365.

Luminosity – Endpoint – 1 @ 2.20 во 22Bet

Luminosity ја освои групата А со две победи и еден пораз, колку што имаше и EndPoint во групата Д, па токму тие две екипи ќе се соочат во Upper Bracket, каде што се игра полуфинале. За победникот е сигурно дека ќе настапи директно во малото финале, додека поразениот ќе има поправен испит во Lower Bracket со подобриот од мечот меѓу Evil Geniuses и Guild Esports. Овие екипи досега одиграа еден меѓусебен дуел, а тој му припадна на Luminosity со 3-1. Наш предлог е 1 со квота 2.20 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.21

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*