Тикет на денот (четврток, 24.02.2022)

тикет на денот

Денес имаме куп натпревари за кладење, а овој ден помеѓу другото, ќе ги гледаме и реванш натпреварите од 1/16 финалето на Лига Европа и Конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Лацио – Порто – 1 @ 2.30 во Mozzart

Првиот натпревар во тикетот се игра на Олимпико каде што фудбалерите на Лацио ќе го дочекаат Порто во реванш натпревар од 1/16 финалето на Лига Европа. Лацио брка предност од Порто која е еден гол разлика, па искрено и не е недостижна особено со тоа што не важи правилото за гол во гости. Генерално Римјаните оставија добар впечаток и на првиот натпревар, но сепак Порто имаше повеќе среќа. Гостите без поголеми проблеми славеа на гостувањето кај Мореиренсе во последниот натпревар, а тој дуел е завршен со резултат 0-1, па во овој момент имаат и понатаму шест бода предност во однос на второпласираниот тим на Спортинг. Лацио веруваме дека ќе сака да се одмазди на домашен терен, па предлагаме да изиграте 1  со квота 2.30 во Mozzart.

Бетис – Зенит – 1 @ 1.95 во Bet365

Бетис мора да признаеме дека е во одлична форма во последно време. На последните четири натпревари имаат запишано само триумфи и тоа голем успех за овој тим и покрај тоа што немаа некои сериозни противници. Во првиот натпревар против Зенит успеаа да победа со резултат 2-3, па на тој начин со предност да влезат во овој натпревар. Зенит од друга страна тешко ќе биде да ја неутрализира предноста во Шпанија, па најверојатно тие ќе го завршат своето европско патување после овој натпревар. Ние предлагаме да изиграте 1 со квота 1.95 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.49

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*