Најмалку по еден гол на двете страни за дуплирање на влогот!

традиција

Денес од 23:15 во рамките на аргентинската Копа Де Ла Лига се сретнуваат екипите на Дефенза и Расинг Клуб.

Дефенза ова натпреварување го започна со пораз, па затоа се уште нема запишано бод на своето салдо и се наоѓа на 13-то место.

Расинг е на 10-то место со вкупно освоен 1 бод и учинок од само едно реми.

Овие две екипи во изминатите осум меѓусебни натпревари, секогаш играат со голови, поточно ГГ е секогаш добитен тип, па ако и денес биде така ќе наплатиме одлична квота.

Наш предлог:

ГГ @ 2.00 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*