Тикет на денот (среда, 16.02.2022)

тикет на денот

Денес продолжува борбата во ЛШ, но тука се и останатите натпреварувања. Денешната понуда е за нијанса послаба во однос на вчера, но сепак без поголеми проблеми успеавме да го составиме тикетот на денот.

Салцбург – Баерн – Х2&4+ @ 2.25 во Mozzart

Австрискиот повеќекратен шампион конечно стигна до нокаут фазата од ЛШ, но големо е прашањето колку имаше среќа во жребот. Според нас, немаше воопшто, но кој знае можеби овде ќе имаме уште едно изненадување. Салзбург е пред уште една титула во домашното првенство, а истото тоа важи и за Баварците кои  се се поблиску до пехарот. Овие две екипи беа заедно и во минатогодишното издание на ЛШ, а тогаш тимот на Баерн беше повеќе од убедлив. Сега интересно е тоа што во овој натпревар влегуваат после неочекуваниот пораз во Бохум каде што примија дури четири погодоци. Како и да е, овде очекуваме Баерн да не биде поразен, а очекуваме и ефикасен натпревар. Наш предлог е Х2&4+ со квота 2.25 во Mozzart.

Атлетико Мадрид – Леванте – 1/1&3+ @ 2.45 во Bet365

Актуелниот шампион на Шпанија многу се мачи оваа сезона во Ла Лига. Никој не можеше да помисли дека Атлетико ќе има шест порази и шест реми во 23 изиграни натпревари. Од титулата се опростија, но мора да обезбедат уште еден настап во ЛШ. Од друга страна, Леванте е се поблиски и поблиску до Сегунда бидејќи тие во досегашниот тек на Ла Лига запишаа само една победа и убедливо се наоѓаат на последната позиција на табелата. Ние овде очекуваме домаќините да доминираат и предлагаме 1/1&3+ со квота 2.45 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.51

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*