Тикет на денот (вторник, 15.02.2022)

тикет на денот

Од денес започнуваат европските купови во втората фаза. Првите два натпревари се од ЛШ и ќе бидат доста интересени, а потоа продолжуваат натпреварите и од Лига Европа и конференциската лига. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Манчестер Јунајтед – Брајтон – 1 @ 1.78 во Mozzart

Ништо не им оди во прилог на Манчестер Јунајтед пред овој натпревар, освен славната историја. Црвените Ѓаволи играат една просечна сезона и пласманот во ЛШ би бил вистинска премија на крајот. Успеаа да испаднат од двата англиски купови, па сега ќе можат одморени да влезат во натпреварите од Премиер лига. Брајтон се едно од пријатните изненадувања во Премиер лига, а во саботата ги освоија сите три бода на гостувањето кај Вотфорд. Домаќините на овој натпревар едноставно мора да победат и предлагаме да изиграте 1 со квота 1.78 во Mozzart.

Кардиф – Ковентри – ГГ3+ @ 2.25 во Bet365

Во одложениот натпревар од 24-то коло на англискиот Чемпионшип се сретнуваат екипите на Кардиф и Ковентри. Тимот од главниот град на Велс имаше една криза која во текот на првенството ги чинеше скапо, па беа доведени во позиција да се борат за опстанок. Паднаа на табелата, а во моментов мора да признаеме дека се со подобрена форма. Нивниот ривал, Коентри се наоѓа на средината на табелата и во последните пет натпревари имаат запишано доста променливи резултати. Овде очекуваме ефикасен натпревар и предлагаме ГГ3+ со квота 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.01

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*