Тикет на денот е-Спорт (09.02.2022)

Февруари ни ја носи и втората сезона од Pinnacle Winter Series #2 во кој речиси се познати главните учесници во следната фаза од натпреварувањето по две воведни кола кои беа одиграни во претходните денови.

Endpoint – 1WIN – 1 @ 1.66 во Bet365

EndPoint е на само една победа од пласман во главната фаза од турнирот, откако претходно во првите две кола славеше убедливо против 777 eSports и Team Unique (2-0), а следен предизвик ќе им биде лидерот 1Win, кој исто така беше одличен и досега ги победи 00Nation и Pact со по 2-1. Ова се два тима, кои се познаваат и од претходно затоа што одиграа два меча (1-1), но последниот го доби EndPoint по голема борба во минатата сезона од турнирот. Можеби е време за одмазда од 1Win, но со оглед на доминантните настапи на EndPoint сезонава, наш предлог ќе биде 1 со коефициент 1.66 во Bet365.

Tricked – Mad Lions – 2 @ 1.40 во 22Bet

Ова е второто дерби во денешниот ден, и тоа меѓу две екипи кои беа одлични досега, односно запишаа по две победи на два меча. MAD Lions добро се сеќава на слатката победа против Tricked од пред три месеци, а Tricked во моментов нема толку квалитетен состав како нивниот ривал. Едно е сигурно, а тоа е дека една екипа денеска ќе обезбеди пласман во главната фаза. Со оглед на тоа дека Mad Lions го доби единствениот меѓусебен меч во октомври со 1-0, ние предлагаме 2 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.32

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*