Тикет на денот е-Спорт (08.02.2022)

Денеска се игра последното коло во групната фаза од Ultraliga Season 7 на League of Legends, а во тикетот ќе ви понудиме два натпревари.

Zero Tenacy – Illuminar Gaming – 2 @ 1.57 во Bet365

Zero Tenacy има теоретски шанси за пласман во четвртфинале, но за тоа ќе им треба победа против директниот ривал за плејофот, Illuminar Gaming кој има по четири победи и порази. Овие тимови досега одиграа два меѓусебни меча, а подобар беше Illuminar, кој исто така е и во подобар ритам, па ние предлагаме 2 со квота 1.57 во Bet365.

Forsaken – Goskilla – 1 @ 1.72 во 22Bet

Forsaken има четири победи и исто толку порази, па денешниот меч против Goskilaa треба да им биде потврда за пласман во плејофот, откако Goskilla ги загуби шансите за такво нешто бидејќи има два триумфи и шест порази. На страната на Forsaken е и тоа што имаат две победи на последните пет средби, додека Goskilla славеше само еднаш, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*