Тикет на денот е-Спорт (07.02.2022)

На денешниот репертоар ни се два натпревари од Dota 2, односно Лигата на шампиони (ЛШ), која продолжува со последните натпревари од групната фаза.

Gambit Esports – Cis Rejects – 1 @ 2.25 во Bet365

Само за еден тим ќе има место во Upper Bracket во групата А, а во моментов во идентична позиција се CIS Rejects и Gambit, кои имаат по четири победи и два порази, а победникот од оваа средба ќе го обезбеди второто место во групата и директен пласман во горниот дел од плејофот. Овие екипи досега одиграа два меѓусебни натпревари, при што резултатот е 1-1, а со оглед на тоа дека Gambit го декласираше ривалот пред три дена, наш предлог ќе биде 1 со квота @ 2.25 во Bet365.

No Sorry – Brame – 1 @ 3.25 во 22Bet

No Sorry го резервираше петтото место во групата А, исто како и Brame во групата Б, па затоа тие ќе мора да играат меѓусебен меч во плеј-ин фазата, со тоа што само еден тим ќе добие место во плејофот. Тимовите не се познаваат затоа што досега не играле меѓусебе, меѓутоа сигурно ги гледале претходните пресметки. Ние предлагаме 1 со квота 3.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*