Тикет на денот е-Спорт (06.02.2022)

Денеска ни доаѓаат возбудувањата од League of Legends, односно од турнирот CBLOL Split 1 2022 на кој веќе беа одиграни пет кола.

Red Canids – Furia – 1 @ 1.72 во 22Bet

Red Canids е на првата позиција со четири победи и еден пораз, па со една нога е во полуфинале на турнирот, додека Furia има три триумфи и еден пораз, па се наоѓа во идентична форма. Победникот од натпреварот ќе им избега на останатите ривали кои се исто така во игра за плејоф, а во прилог на Red Canids им оди тоа што славеа на три од четири меѓусебни средби. Наш предлог е 1 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Liberty – Netshoes Miners – 2 @ 2.00 во Bet365

Двата тима по воведните пет кола во турнирот се наоаѓаат на делба на четвртата позиција заедно со Loud, со кој имаат по три победи и два порази. Овие тимови никогаш досега не се пресметале меѓусебе, па очекуваме победникот да се решава во тешка битка. Miners триумфираа на четири од последните пет дуели во сите конкуренции, додека Liberty има само три победи, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.44

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*