Тикет на денот (четврток, 03.02.2022)

тикет на денот

Уште денес послаба понуда, а веќе од утре се враќаат најјаките европски лиги. Ова е нашиот предлог за овој четврток и веруваме дека има големи шанси за пролаз.

Реал Сосиедад  – Бетис – 1Х&0-2 @ 2.35 во Mozzart

Сосиедад го освои купот на Кралот во 2020 година иако тоа финале беше играно една година покасно. Воглавно стигнаа до еден од поголемите успеси во својата историја. Оваа година сезоната во Ла Лига ја започнаа на солиден начин, но како што изминува времето така и формата им ослабува, па сега се на 6-то место со 34 освоени бода. Бетис од друга страна е дефинитивно најголемото изненадување на сезоната бидејќи се на третото место на табелата во Ла Лига, а исто така се пробија и во завршницата на Купот. Овде Сосиедад делува како поспремна екипа, па затоа ние решивме да типуваме 1Х&0-2 гола со квота 2.35 во Mozzart.

Еупен – Андерлехт – 2&0-3 @ 2.50 во Bet365

Великанот од Брисел во претходните две кола направи големи чекори наназад во обид за да стигне помеѓу четирите првопласирани тимови во белгиската Жупиле лига. Тие моментално се на четвртото место, но со поразите од Серкл Бриж и Ројал Унион ги искомплицираа работите. Еупен го елиминираше Мехелен во Купот, а во домашнотот првенство немаат славено на претходните седум натпревари. Тоа е најдобар доказ дека Еупен е во криза и дека се далеку од добрата форма. Веруваме дека Андерлехт ќе го искористи тоа и ќе победи со мал број голови. Типуваме 2&0-3 гола со квота 2.50 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*