Тикет на денот (понеделник, 31.01.2022)

тикет на денот

Дојде крајот и на најдолгиот месец во годината. Се надеваме дека и покрај сите трошоци, нема да ви е проблем за да уплатите уште еден тикет денес. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Клуж – Ботошани – 1&0-3 @ 2.00 во Mozzart

Во првиот натпревар во 2022 година, актуелниот шампион на Романија, екипата на Клуж изигра спектакуларен натпревар во Букурешт против Стеауа Букурешт. Клуж е лидер на првенството и повторно е најголем кандидат за титулата во домашниот шампионат. Имаат седум бода повеќе во моментов од второпласираниот тим на Стеауа. Овој пат во гости го дочекуваат тимот на Ботошани. Тие немаат изгубено на последните шест натпревари, а успеаа да го победат и Клуж во првиот дел од сезоната. Овде очекуваме домаќините да им се „одмаздат“, па предлагаме 1&0-3 гола со квота 2.00 во Mozzart.

Портсмут – Чарлтон – 1Х&0-2 @ 2.05 во Bet365

Ова е последен натпревар за ова коло во англиската лига 1. Двете екипи започнаа со големи амбиции и планираа пласман во Чемпионшип. Се работи за некогашни премиерлигаши, а сега дел од третата лига. Портсмут започна сосема добро со три победи и без примен гол, а потоа следуваше мала криза, но брзо беше надмината. Ниту Чарлтон не може да бидат задоволни со учинокот. Тие се наоѓаат на 15-то место на табелата и во овој натпревар влегуваат со солидно расположение откако во последниот натпревар зедоа три бода. Овде очекуваме Портсмут да не бидат поразени, а притоа да се постигнат мал број голови. Типуваме 1Х&0-2 @ 2.05 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.10

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*