Тикет на денот е-Спорт (14.01.2022)

Продолжуваме со возбудувањата од WePlay Academy League во CS:GO, а денеска во прилог ни доаѓаат два четвртфинални натпревари.

Astralis Talent – Fnatic Rising – 2 @ 1.48 во Bet365

Astralis Talent беше најлошиот тим во групата со две победи и дури шест порази, па заслужено го освои последното место, додека Fnatic Rising за малку испушти полуфинале на турнирот откако запиша четири триумфи и четири порази. Овие екипи одиграа четири меѓусебни натпревари, при што три им припаднаа на играчите на Fnatic Rising и токму поради тоа наш предлог за мечот е 2 со коефициент 1.48 во Bet365.

Furia Academy – VP. Prodigy – 2 @ 1.48 во 22Bet

Furia Academy е убедливо најлошата екипа на турнирот бидејќи има само една победа и дури седум порази, па се очекува да испадне уште во четвртфиналето. Нивни ривал ќе биде VP. Prodigy кој го освои четвртото место во групата со три триумфи и пет порази. Овие екипи последните два меѓусебни дуели ги одиграа пред 10 дена, а двата му припаднаа на VP.Prodigy, па токму поради тоа ние предлагаме 2 со квота 1.48 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.19

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*