Тикет на денот е-Спорт (13.01.2022)

Денеска на репертоарот во тикетот од е-Спортот ни се два натпревари од League of Legends, односно второто коло од групната фаза на LVP Superliga 2022 Spring.

Team Heretics – Giants – 2 @ 1.66 во Bet365

Team Heretics го почна турнирот со победа против Movistar Riders, нешто слично како и Giants, кој славеше против UCAM Esports со 1-0. Во прилог на Giants оди тоа што славеа на сите три претходни натпревари, и тоа со убедливи резултати како на пример против Mad Lions Madrid и G2 Arctic со по 3-0, па затоа ќе биде фаворит за нас во денешниот натпревар. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

G2 Arctic – Mad Lions Madrid – 2 @ 1.72 во 22Bet

Двете екипи имаа ужасен почеток бидејќи загубија во своите први натпревари на турнирот. G2 беше изненаден од Bisons Eclub со 0-1, додека Mad Lions доживеа неочекуван пораз од Fnatic TQ со 0-1. Овие тимови играат во ужасна форма во последно време и имаат само по две победи на последните пет дуели, додека во меѓусебни средби води Mad Lions со убедливи 7-0, па токму поради тоа ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.85

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*