Тикет на денот е-Спорт (06.01.2022)

Денеска во тикетот од е-Спортот ни се враќа Лигата на шампиони во Дота 2, а ќе ви понудиме два натпревари од нокаут-фазата.

Nemiga – Team Tickles – 1 @ 3.40 во Bet365

Nemiga ја заврши групната фаза на четвртото место и го фати последниот воз за нокаут-фазата, каде што во четвртфиналето беше подобар од Coolguys со убедливи 2-0, па покажа дека ќе биде еден од тимовите кои ќе се борат за највисок пласман. Team Tickles во четвртфиналето славеше со 2-1 против Hydra, но воопшто не им одат во прилог нивните резултати бидејќи тоа им е единствена победа во последните три пресметки. Поради тоа, наш предлог е 1 со коефициент 3.40 во Bet365.

Brame – Entity – 1 @ 2.25 во 22Bet

Brame го заврши настапот во групната фаза на третата позиција, па со тоа си обезбеди место во четвртфиналето на турнирот. Меѓутоа, таму загуби убедливо со 0-2 од Natus Vincere, па испадна од Upper Bracket и сега преку Lower Bracket Ќе се обиде да обезбеди големо финале, но тоа ќе биде пеколно тешко. Првиот нивни противник е Entity, кој загуби од CIS Rejects (0-2), па и тие добија втора шанса. Кој ќе слави во денешниот меч, ќе обезбеди место понатаму, додека поразениот си оди дома. Ние предлагаме 1 со квота 2.25 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3657.65

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*