Тикет на денот е-Спорт (05.01.2022)

Денешниот тикет ни носи два натпревари од CS:GO, односно од третата сезона на WePlay Academy Online Stage.

Fnatic Rising – Young Ninjas – 2 @ 1.72 во Bet365

Fnatic Rising го игра првиот натпревар во групата А, и тоа против лидерот Young Ninjas, кој има две победи на исто толку дуели. Овие тимови се познаваат многу добро затоа што досега одиграа четири меѓусебни натпревари, а резултатот е 2-2. Поради подобрата форма во моментов ние ќе му дадеме предност на Young Ninjas, кој е фаворит за првата позиција во групата. Наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во Bet365.

Natus Vincere Junior – Astralis Talent – 2 @ 1.72 во 22Bet

Astralis го почна турнирот со два порази и се наоѓа на дното во групата А, додека нивниот денешен ривал има една победа и еден пораз, па се наоѓа на делба на втората позиција. Меѓутоа уште ништо не е изгубено за Astralis, кој знае како да излезе на крај против Natus Vincere Junior откако го совлада двапати на три меѓусебни дуели. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*