Тикет на денот (сабота, 01.01.2022)

тикет на денот

Најпрво сакаме да ви ја честитаме новата година и да ви посакаме успех и среќа во новата. Како и претходната 2021, така и сега продолжуваме со редовна објава на тикетот на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Ал Тавон – Хата – 2/2 @ 2.05 во Mozzart

Ал Тавон е на претпоследното место во втората лига на УАЕ. Тие досега во изминатите натпревари немаат позитивни резултати, поточно успеаа да победат само еднаш, па сосема оправдано се наоѓаат на тоа место. Хата од друга страна има амбиции за пласман во Премиер лигата, но за тоа ќе им требаат уште бодови, па сметаме дека денешниот натпревар е одлична прилика за Хата да земи три бода. Наш предлог за овој натпревар е 2/2 со квота 2.05 во Mozzart.

Хапоел Тел Авив – Макаби Петах Тиква – 1 @ 2.10  во Bet365

Тимот на Хапоел Тел Авив се снаоѓа одлично досега во првенството и моментално е на четвртата позиција. Во овој натпревар влегуваат со одлично расположение бидејќи зад себе имаат две победи, но мора да признаеме дека се далеку од првата позиција. Макаби Петах Тиква е во многу лоша форма за што најдобро ни докажуваат последните четири натпревари каде што запиша овој тим исто толку и порази. Овде предлагаме 1 со квота 2.10 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*