Тикет на денот (вторник, 28.12.2021)

тикет на денот

Празнични денови ширум Европа, а пандемијата прави големи проблеми на Островот. Секој момент е можно да се одложуваат натпревари, а ние се надеваме дека нема да бидат тие кои ќе ги анализираме. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Кристал Палас – Норвич – 1&2+ @ 2.07 во Mozzart

Кратко траеше надежта дека Норвич може да се извлечи од дното, но на претходните четири натпревари доживеаа пораз. Ривалите беа тешки и воопшто не беа за потценување. Норвич не успеа да земе ниту бод на тие натпревари, а исто така не постигнаа гол цели 360 минути. Во саботата доживеаа вистинска катастрофа и беа поразени од Арсенал со 5-0. Кристал Палас има проблеми со повреди и со вирусот, па одвај составија тим против Тотенхем. Орлите не се во добра форма, но сепак овде сметаме дека имаат шанса за победа. Типуваме 1&2+ со квота 2.07 во Mozzart.

Тангер – Агадир – 1 @ 2.49 во Bet365

Еве повторно натпревар од Ботола лигата од Мароко. Домашниот тим Тангер го дочекува Агадир. Гостите се во многу лоша форма и во минатото коло изиграа без голови на домашен терен со што ја прекинаа серијата од четири последователни порази. Тангер од друга страна досега има собрано 17 бода и се наоѓа на 10-то место, а искрено овој тим и нема некои посебни амбиции. Ова е прв натпревар во новата сезона и сметаме дека домаќините се поблиску до трите бода. Наш предлог е 1 со квота 2.49 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.15

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*