Тикет на денот е-Спорт (27.12.2021)

Денеска ви носиме повторно два натпревари од возбудливата Лига на шампиони во Дота 2, а V-Gaming ќе има пеколна задача затоа што игра два натпревари.

V-Gaming – Brame  – 2 @ 1.66 во 22Bet

 V-Gaming запиша три победи на претходните пет дуели во сите натпреварувања, додека Brame е за нијанса полош, односно има само два триумфи. Меѓутоа нешто што ги дели овие екипи по квалитет се нивните меѓусебни средби. Првиот натпревар го одиграа пред два месеци и тогаш славеше Brame, по што запиша уште три победи, додека V-Gaming доби само еден натпревар. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во 22Bet.

Nemiga – V-Gaming – 1 @ 1.83 во Bet365

Nemiga се соочи дури 11 пати со V-Gaming  и во осум средби излезе како победник, па со право ја носи фаворитската улога во денешната средба. Можеби во прилог не им оди формата која покажува дека имаат две победи на последните пет меча, додека V-Gaming има три од пет, но очекуваме меѓусебните натпревари да одиграат главна улога. Ние предлагаме 1 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*