Тикет на денот е-Спорт (20.12.2021)

Денешниот тикет од е-Спорт ни нуди возбудувања од Back to back турнирот, а во него може да се пронајдат два натпревари.

D13 – Coalesce – 1 @ 2.25 во 22Bet

И двете екипи имаат по еден триумф и еден пораз на првите два натпревари во групната фаза, па денешниот победник ќе дојде на чекор од една победа до четвртфинале на турнирот. D13 има три победи на претходните четири меча во сите конкуренции, додека Coalesce славеше само еднаш, па затоа ние фаворитската улога во овој натпревар ќе му ја дадеме на D13 и ви нудиме 1 со коефициент 2.25 во 22Bet.

Okura – Ambush – 2 @ 1.72 во Bet365

Okura го доби првиот меч на турнирот против Overpass, но потоа загуби од Ancient, додека Ambush загуби од Vertigo, додека потоа го прегази Inferno. Okura е во полоша форма од Ambush затоа што има „два од пет“ на претходните натпревари, додека Ambush има „три од пет“, па поради тоа ние предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.87

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*