Малери и махери на колото

малери и махери

И овој понеделник малерите и махерите ќе бидат претставени на нашиот сајт. Во ова издание имаме навистина интересни тикети кои го одбележаа изминатиот викенд.

Малер 1

Вистинска штета е што овој играч со уплата од 20 денари не си заработи 250 евра. Како што може да погледнете на тикетот, единствен виновник за ова е екипата на Камбур која беше поразена од Херенвен.

Малер 2

На овој тикет промашен е натпреварот помеѓу Херта и Дортмунд кој заврши со резултат 3-2. Овој играч типувал 1-3 голови во прво полувреме и 1-3 голови во второ полувреме. За жал успеа да го погоди само првото полувреме.

Махер 1

Секоја чест за овој играч. Погоди четири натпревари ГГ во прво полувреме и за уплата од 100 денари си доби скоро 500 евра. За убаво да се трошат мајсторе!

Махер 2

Секоја чест за овој играч. Типувал шест натпревари со фаворити и истите ги уплатил за 10.000 денари. За среќа ги погоди сите и си заработи 63.000 денари. За убаво да се трошат!