Тикет на денот е-Спорт (14.12.2021)

ESEA Premier EU влезе во самата завршница и во моментов се играат натпреварите од нокаут-фазата, каде што ќе има две пресметки за пласман на 11/12 место и 15/16 позиција, како и четвртфиналните дуели.

Sinners – 1WIN – 2 @ 1.72 во 22Bet

Sinners ја мина групата А со пласманот на четвртата позиција, откако претходно славеше на пет натпревари и загуби на три, што му овозможи да биде подобар од петтопласираниот Double Poney. 1WIN од друга страна беше првопласиран во групата Б со пет победи и два порази, па поради тоа ја има и фаворитската улога во средбата. Овие екипи досега одиграа еден меѓусебен меч, кој му припадна на 1win, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 1.72 во 22Bet.

Wisla Krakow – Nemiga – 2 @ 1.72 во Bet365

Wisla Krakow го освои шестото место во групата А со три победи и пет порази, а тоа му овозможи пресметка против Nemiga за 11. место при разигрувањето за позиции на турнирот. Nemiga имаше три триумфи и четири порази во групната фаза, па нема многу детали кои ги делат овие екипи, освен нивниот резултат во меѓусебните пресметки, кој е на страната на Nemiga со 4-3. Ние предлагаме 2 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.95

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*