Тикет на денот (недела, 12.11.2021)

тикет на денот

Денес понудата за обложување е фантастична и имаме голем број на натпревари на „менито“ за кладење. Ние се одлучивме за супер дабл, а ова е нашиот предлог за денес.

Гројтер Фирт – Унион Берлин – 2/2 @ 2.62 во Mozzart

Како што изминува времето, така тимот на Гројтер Фирт е се поблиску до Цвајт. Дефинитивно тие се најголемото разочарување во Бундеслигата досега со оглед на тоа што во изминатите 14 кола имаат освоено само еден бод, а останатите 13 натпревари ги запишаа како пораз. Унион Берлин е на горните позиции и ако продолжат со ова темпо ќе се замешаат во трката за пласман во Европа. Берлинците играт одлично и веруваме дека ќе ја искористат лошата форма на Гројтер Фирт. Типуваме 2/2 со квота 2.62 во Mozzart.

Интер – Каљари – 1/1 @ 1.62 во Bet365

Интер во досегашнито тек од сезоната игра одлично на сите фронтови. Прво во најелитното натпреварување Лига на шампиони, Интер успеа како второпласирана екипа во групата Д да патува во нокаут фазата, а исто така во Серија А се снаоѓаат одлично и во моментов се во серија од четири последователни победи. Каљари од друга страна е на 18-то место и со оглед на моменталната ситуација ќе им претстои тешка борба за опстанок. Како и да е, Интер е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме да доминира на овој натпревар, па предлагаме 1/1 со квота 1.62 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*