Тикет на денот е-Спорт (07.12.2021)

Досега беа одиграни седум кола на ESEA Premier Season 39, а во групата А се издвојува Team Finest со шест победи и еден пораз и место во плејофот, додека во групата Б на делба на прва позиција се 1win и Sprout со резултат 4-2. Ние денеска ќе ви понудиме три натпревари во тикетот од е-Спорт.

Ago – Wisla Krakow – 1 @ 1.53 во 22Bet

Ago се надева на место во топ-4 во групата А, но за да направи чекор кон најдобрите мора да слави во денешната пресметка против ужасниот Wisla Krakow, кој загуби на четири меча и славеше само на еден. Од друга страна Ago има две победи и три порази, а во прилог му одат и четири победи на последните пет меѓусебни пресметки, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во 22Bet.

DBL Poney – GamerLegion – 2 @ 1.72 во Bet365

Огромно дерби меѓу вториот и третиот тим во група А, а победникот може да го обезбеди неговото место во нокаут-фазата. GamerLegion има четири победи и два порази, додека DBL Poney има четири триумфи и три порази. Во меѓусебни дуели води DBL Poney со 1-0, но GamerLegion се наоѓа во подобра форма и има четири од пет на последните пресметки, додека DBL славеше само на две средби. Ние предлагаме 2 со квота  1.72 во Bet365.

LDLC – Nemiga – 2 @ 2.00 во 22Bet

LDLC полека, но сигурно се збогува од турнирот бидејќи има пет порази и еден триумф по шест одиграни меча и не може да избори плејоф, па затоа Nemiga е фаворит во денешниот дуел. Тие имаат две победи и три порази, како и реални шанси за место во следната фаза. Во меѓусебни пресметки резултатот е 3-3, но поради моменталниот статус на тимовите во групата Б, наш предлог е 1 со коефициент 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3655.26

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*