Тикет на денот (понеделник, 06.12.2021)

тикет на денот

Денес иако е понеделник, понудата е сосема задоволувачка. Сметаме дека секој може да најде и да избере нешто од понуденото. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Емполи – Удинезе – ГГ @ 1.75 во Mozzart

Сигурно на многу не им е јасно како Удинезе постигна четири гола на Олимпико против Лацио, а сепак не победи во вонредното коло на Серија А. На крајот Зебрите може да бидат заодовлни бидејќи реми извадоа во 98-та минута од натпреварот. Тимот од Удине нема победа на трите последни натпревари. Бодот во Рим секако не е кикс, но ремито со Џенова на домашен терен може да се категоризира како неуспех. Емполи бележи секогаш подобри резултати во гости. Тие досега победија четири пати, додека на домашен терен освоија само седум бода. Како и да е, овде предлагаме ГГ со квота 1.75 во Mozzart.

Коњаспор – Малатијаспор – 1 @ 2.75 во Bet365

Домаќините се најпријатното изненадување во досегашниот тек од турското првенство. Коњаспор ја презема втората позиција, но со голем заостаток зад лидерот Трабзон. Имено, пред овој натпревар, Трабзон има 13 бода повеќе и делува дека во оваа сезона може да го земе трофејот. Коњаспор сепак би можеле да се борат за пласман во ЛШ. Во врвот се уште Хатјаспор, Карагумрук, Аланија, но тоа не се тимови кои имаат поголемо реноме од нив. Тимот на Малатија е во зоната за елиминација и ќе води борба за да преживее во елитата. Како и да е овде предлагаме 1/1 со квота 2.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.81

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*