Тикет на денот е-Спорт (27.11.2021)

По долго време правиме пауза од натпреварите од Dota 2, Lol и CS:GO и денеска во нашиот тикет ќе им дадеме шанса на дуелите од популарната Tom Clancy’s Rainbow Six, кој ги освои љубителите на онлајн игрите поради прекрасната графика, но и одличниот гејмплеј. Во денешниот тикет ви нудиме два натпревари кои ни доаѓаат од турнирот Brasileiro, каде што се игра завршницата.

TeamOne – MiBR – 1 @ 1.53 во Bet365

TeamOne е апсолутен фаворит во денешниот меч и најверојатно ќе биде уште еден од полуфиналистите и така ќе си закаже дуел против Team Liquid, секако доколку слави во денешната пресметка против Mibr. Во нивни прилог оди резултатот од последните пет меѓусебни пресметки затоа што добија дури четири од нив. И генералната форма е подобра за TeamOne кој славеше против Team Vitality, DarkZero и Sandbox, додека загуби само од Rogue. Од друга страна, Mibr редеше порази од Furia, Liquid, Atheris, а славеше само против Malvinas. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Furia – Ninjas in Pyjamas – 2 @ 1.57 во 22Bet

Денешното дерби се игра токму меѓу овие две екипи, кои докажаа дека имаат квалитет и токму поради тоа денес се на завршницата на турнирот. Победникот од оваа средба го чека полуфинален дуел против FaZe Clan, а ние повеќе шанси ќе им дадеме на Ninjas in Pyjamas поради тоа што триумфираа на две од последните три пресметки. Нивни „жртви“ беа Rogue и Spacestation со по 2-0, додека единствениот пораз го доживеаа од FaZe Clan so 2-3. Furia, од друга страна, славеше само против Damwon со многу мака, а загуби од Spacestation и Team Empire, па тоа е уште еден знак дека фаворит е Ninjas in Pyjamas. Ние предлагаме 2 со квота 1.57 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.40

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*