Тикет на денот е-Спорт (17.11.2021)

Четвртфиналните пресметки од Republeague Season 2 ни се на денешниот репертоар. Двата натпревари од CS:GO треба да ни понудат добри битки затоа што овие тимови досега биле во нашите предлози и ретко разочарувале.

Copenhagen Flames – Fnatic – 1 @ 2.62 во Bet365

Copenhagen Flames се наоѓа во мизерна форма кога би ги погледнале резултатите од сите натпреварувања затоа што имаат само еден триумф на последните пет меча, додека Fnatic има „пет од пет“, но тоа не мора ништо да значи. Copenhagen Flames славеше во двете меѓусебни пресметки против Fnatic, а последната победа дојде на 14 октомври со убедливи 2-0. Наш предлог е 1 со коефициент 2.62 во Bet365.

Godsent – Forze – 2 @ 1.36 во 22Bet

Godsent и Forze ќе се соочат меѓусебе по пауза од една година, откако претходно одиграа четири меча, а резултатот е 2-2. Па тоа не може да ни покаже кој ќе биде фаворит во денешната пресметка. Сепак, Forze славеше на последните две средби со убедливи 2-0, додека Godsent го победи Dynamo Eclot со 2-1, но претходно загуби од Astralis со 0-2 и Team Spirit со 12-16. Ние предлагаме 2 со квота 1.36 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*