Тикет на денот е-Спорт (14.11.2021)

Вчера имавме одличен ден со Rocket League, а денеска како за мала промена ви нудиме два натпревари од Dota 2, односно од турнирот Champions League.

V-Gaming – Brame – 2 @ 1.66 во Bet365

Brame е на добар пат да обезбеди место во плејофот, а за тоа ќе им треба триумф во денешниот меч против V-Gaming со кој се сретнаа само еднаш досега, и тоа на почетокот на октомври кога славеше Brame со 2-1. Во моментов Brame е на втората позиција со три триумфи и еден пораз, додека V-Gaming е на седмо место со една победа и еден пораз. Наш предлог е 2 со коефициент 1.66 во Bet365.

B8 – NoMerci – 1 @ 2.37 во 22Bet

NoMerci речиси и да нема шанси да се пласира во следната фаза од натпреварувањето бидејќи има четири порази по четири одиграни меча, додека B8 има еден пораз досега, па ова им е шанса за триумф и конечно напредок во генералниот пласман. B8 во претходните пет дуели славеше само двапати, додека NoMarci ги загуби сите четири последни пресметки, па затоа наш фаворит е B8 и ви нудиме 1 со квота 2.37 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.93

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*