Тикет на денот е-Спорт (13.11.2021)

Денеска ни доаѓаат возбудувањата од фудбалот со автомобили, односно Rocket League, а два натпревари ќе бидат во прилог на овој тикет од е-Спортот.

Team Envy – Spacestation Gaming – 6.5+ @ 3.25 во Bet365

Два моќни тима кои ќе се соочат по 12. пат во историјата, а досега среќата и квалитет повеќе беа на страната на Spacestation кој славеше на седум натпревари. Овие екипи секогаш ни нудат возбудлив фудбал и интересни тактики со кои се обидуваат да го надмудрат противникот, а доказ за тоа се трите средби кои ги одиграа меѓу април и јуни годинава, кога беа постигнати по седум голови. Токму поради тоа, овој предлог е за похрабрите и ние сметаме дека на натпреварот ќе има седум погодоци, па затоа ви нудиме 6.5+ со коефициент 3.25 во Bet365.

Faze Clan – Complexity – 1 @ 2.00 во 22Bet

Faze Clan имаше серија од четири триумфи по ред, откако претходно ги совладаа RBG Esports, Spacestation Gaming, Team Envy и Version1, но потоа налетаа на Pittsburgh Knights, кој славеше со 3-1. Од друга страна, Complexity славеше на три меча, и тоа против Charlot, Method и Reciprocity. Ова ќе биде прва меѓусебна средба за овие тимови, но поради подобрата форма за нијанса на FaZe Clan, наш предлог е 1 со квота 2.00 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3656.5

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*