Тикет на денот е-Спорт (12.11.2021)

CBCS турнирот, односно Circuito Brasileiro de Counter Strike ни е на денешното мени во светот на е-Спортот, а ние повторно ви нудиме два натпревари, кои без сомнеж ќе бидат интересни за публиката.

Havan Liberty – Detona – 2 @ 2.25 во Bet365

Битка на дното на табелата меѓу екипите на Havan Liberty и Detona Horizon, кои имаат по еден пораз по првото коло, па денешниот победник ќе се вклучи во битката за втората позиција која води во плејофот на турнирот, каде што место од групата А веќе обезбеди Imperial Esports. Овие екипи се сретнаа пред речиси една година, а тогаш Detona славеше со 2-1, додека во моментов ниту едните, ниту другите не се во идеална форма, па затоа ние предлагаме 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

Furia Academy – Intz – 1 @ 1.44 во 22Bet

Furia славеше на последните три од четири натпревари, па затоа и ќе биде фаворит во денешната пресметка. Додека Intz na последните четири дуели има само еден триумф и нема големи амбиции за втор, но никогаш не треба да ги отпишуваме. Во моментов двата тима имаат по еден пораз и еден од нив ќе направ исчекор во борбата за втората позиција во групата Б, а според резултатите, наш предлог е 1 со квота 1.44 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.24

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*