ТИП НА ДЕНОТ: (10.11.2021, 23:00 часот) АТЛЕТИКО МИНЕИРО – КОРИНТИАНС

Денешната понуда е доста слаба и многу лиги се на пауза, но тука се бразилците, а ние за вас издвоивме натпревар од бразилската Серија А.

„Петлите“ држат се во свои раце

Нема никаков сомнеж дека фудбалерите на Атлетико Минеро се екипа која засега убедливо најмногу покажа од сите тимови во бразилската Серија А, а тоа најдобро го докжуве и табелата каде што во моментов се на првото место на табелата со 10 бода повеќе во однос на второпласираниот Палмеирас, што воопшто не е наивна бодовна разлика ако се земе во предвид дека до крајот на шампионатот остануваат само осум кола. Иначе во минатото коло овој тим славеше против градскиот ривал Америка и тоа со доста маки успеа да победи со минимален резултат од 1-0.

Директен пласман во Копа Либертадорес!?

Сите што го следат бразилскиот фудбал сигурно знаат дека Коринтианс е седумкратен шампион на оваа земја, а до последната тиула во Бразил стигна во 2017 година. Минатото првенство за оваа екипа не беше кој знае колку успешно бидејќи завршија на 12-то место на табелата. Во моментов се наоѓаат на 6-та позиција, а со евентуален триумф би стигнале и на четвртото место, а тоа е позиција која на крајот на сезоната носи директен пласман во Копа Либертадорес. Во минатото коло славеа над Форталеза и сега во овој натпревар влегуваат со добро расположение.

ТИП:

Атлетико Минеро – Коринтианс – 1 @ 1.65 во Bet365

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*