ТИП НА ДЕНОТ: (18.10.2021,21:00) ЕСПАЊОЛ – КАДИЗ

КАТАЛОНЦИТЕ СЕ ВО ПОДОБРА ФОРМА

Шпанија,Ла Лига, 18.10.2021: Еспањол – Кадиз ТИП 1

Резултат: 2-0

За денешен тип на денот го избравме натпреварот помеѓу Еспањол и Кадиз од рамките на шпанската Ла Лига. Еспањол во оваа сезона има само една и единствена цел, а тоа е да обезбеди навремен опстанок во друштво со најдобрите. Кадиз од друга страна игра доста променливо, поточно во последните пет натпревари има доста „шарени“ резултати, па тое е доволно голем показател за фактот дека не се во некоја одлична форма. Овде поради домашниот терен и формата, очекуваме тимот на Еспањол да победи. Наш предлог за овој дуел е 1, а тоа може да го изиграте во 22Bet со коефициент од 1.70.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*