Тикет на денот е-Спорт (01.10.2021)

Месецот октомври го почнуваме со турнирот Intel Extreme Masters Season XVI – Fall: CIS во CS:GО на кој ви нудиме два натпревари.

K23 – Inde Irae – 2 @ 1.83 во 22Bet

Денот го почнуваме со натпреварот меѓу К23 и Inde Irae. К23 се збогуваше со натпреварувањето со само еден триумф и три порази, додека Inde Irae се бори за првата позиција во групата Б и има три победи и еден пораз, како Gambit и Virtus.pro. Ќе биде тешка битка, но со оглед на тоа дека K23 нема амбиции за победа поради тоа што испадна од натпреварувањето, наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Virtus.pro – ForZe – 1 @ 1.53 во Bet365

Virtus.pro е фаворит во оваа средба бидејќи се бори за првата позиција во групата Б и пласман во полуфинале, додека forze нема шанса ниту за борба за петтото место. Овие две екипи досега се сретнаа 15 пати, при што Forze славеше на 11 од нив. Меѓутоа, ситуацијата тука е поинаква и затоа ние предлагаме 1 со квота 1.53 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.79

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*