Тикет на денот (вторник, 21.09.2021)

тикет на денот

Оваа седмица немам европски купови, но имаме вонредни кола во најјаките лиги во Европа. Ова е нашиот предлог тикет за денес.

Аталанта – Сасуоло – ГГ3+ @ 1.85 во Mozzart

Тимот на Гасперини не ја започна сезоната по планот. Во првите четири кола забележаа две победи и тоа двете на гости, додека во Бергамо зедоа само еден бод. Се очекуваше повеќе од тимот кој е веќе стандарден учесник во ЛШ каде што добро започнаа со реми во Виљареал. Ефикасноста се наметнува како проблем на Аталанта, а тоа не беше таков случај порано. Сасуоло Сасуоло остана без бод во мечот против Торино на домашен терен и покрај тоа што беа фаворити. Овде очекуваме ефикасен дуел и предлагаме ГГ3+ со квота 1.85 во Mozzart.

Атлетик Билбао – Рајо Валекано – Т12+ @ 2.18 во Bet365

Баскијците уште еднаш во Мадрид потврдија дека имаат солидна одбрана. Сега е време да покажат и напаѓачите што умеат. Во пет изиграни кола, Атлетик Билбао прими само еден гол и тоа во ремито против Барселона. Покрај две победи, со Селта и Мајорка играа без голови против Елче и Атлетико Мадрид. Рајо Валекано има само една единствена цел, а тоа е да останат што повеќе во Ла Лига. Овде ние очекуваме да доминираат домаќините и предлагаме 1 со квота 2.00 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*