Тикет на денот е-Спорт (09.09.2021)

Денеска ни доаѓаат два меча од ESL Pro League, и тоа од четвртфиналето, каде што очекуваме интересни натпревари.

OG – Ninjas in Pyjamas – 1 @ 1.66 во Bet365

OG имаше убедлив настап во групната фаза на турнирот која ја заврши со пет победи и директно обезбеди место во четвртфиналето на турнирот, додека Ninjas in Pyjamas до последен момент не беше сигурен за своето место во плејофот бидејќи имаше три победи и два порази. Ninjas in Pyjamas во осминафинале го мина тимот на Mousesports со 2-1, но денеска ќе биде аутсајдер против тимот, кој пред три месеци ги декласираше. Наш предлог е 1 со квота 1.66 во Bet365.

Gambit Esports – Team Vitality – 2 @ 2.75 во 22Bet

Gambit ја освои првата позиција во групата Д со четири триумфи и еден пораз, додека нивниот денешен ривал имаше исто толку победи и неуспеси, но заврши на втора позиција во групата А. Team Vitality водеше голема битка против Complexity во осминафиналето, но со 2-1 си обезбеди место во следното коло. Овие тимови се сретнаа за првпат пред три месеци, а тогаш славеше Vitality со убедливи 2-0, па затоа ние предлагаме 2 со квота 2.75 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*