Тикет на денот е-Спорт (25.08.2021)

Уште еден тикет ни доаѓа од новиот турнир Pinnacle Fall Series исполнет со два натпревари кои веруваме дека повторно ќе ви бидат интересни.

1win – LDLC – 1 @ 2.10 во 22Bet

1win имаше одличен старт на турнирот со две победи по воведните две кола, а единствен пораз кој го забележа на последните пет меча беше против Copenhagen Flames (0-2) пред четири дена. И LDLC е во одлична форма, па може да се пофали со четири триумфи на последните пет дуели, меѓу кои и два на Pinnacle Fall Series. Ние очекуваме многу возбудувања, но за нас фаворит и денеска ќе биде 1win, па затоа ние предлагаме 1 со квота 2.10 во 22Bet.

Copenhagen Flames – K23 – 2 @ 2.25 во Bet365

Уште едно големо дерби ни доаѓа во текот на денешниот ден, и тоа повторно меѓу тимови кои го почнаа турнирот со две победи. И двете екипи се наоѓаат речиси во совршена форма, но K23 ќе биде фаворит во денешната пресметка против Copenhagen Flames бидејќи на последните пет меѓусебни дуели славеше дури четири пати, па затоа наш предлог е 2 со коефициент 2.25 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3654.72

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*