Тикет на денот е-Спорт (24.08.2021)

Денеска ви нудиме два натпревари од CS:GO, односно од турнирот Pinnacle Fall Series, а ветуваме многу возбудувања.

1win – 777 – 1 @ 1.57 во 22Bet

1Win има три победи на последните четири меча во сите натпреварувања, а ќе се соочи со 777 кој е во иста форма и има три триумфи на последните четири дуели. Ова се очекува да биде израмнет натпревар со пресврти затоа што и двете екипи имаат што да ѝ понудат на публиката, а притоа и успешно да го почнат турнирот. За нас фаворит е 1win поради нивните поубедливи триумфи, па затоа наш предлог е 1 со коефициент 1.57 во 22Bet.

GamerLegion – Team K23 – 1 @ 1.72 во Bet365

Уште еден натпревар кој се очекува да ви го украде вниманието затоа што се соочуваат други две екипи кои играат одлично во последно време. Досега немаат одиграно ниту еден меѓусебен меч, но GamerLegion има четири победи на последните пет дуели, додека K23 има само три. Тоа не мора премногу да значи, но добро го познаваме GamerLegion и што знае да понуди на натпреварите, па затоа ние предлагаме 1 со квота 1.72 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.70

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*