Тикет на денот е-Спорт (23.08.2021)

Продолжуваме со два натпревари кои ќе ги решат и останатите патници во четвртфиналето на Malta Vibes.

Sprout – Wisla Krakow – 2 @ 1.83 во 22Bet

Sprout има голема шанса за пласман во четвртфинале на турнирот, но Wisla Krakow е опасен противник, кој ќе биде фаворит во оваа пресметка. Sprout води со 8-3 во меѓусебни средби, но тоа не мора ништо да значи бидејќи секогаш нивните дуели се возбудливи и полни со пресврти, па затоа овој пат наш предлог е 2 со коефициент 1.83 во 22Bet.

Team One – Izako Boars – 2 @ 1.66 во Bet365

Team One е голем аутсајдер во денешната пресметка бидејќи се наоѓа во ужасна форма и има дури пет порази на последните пет пресметки на турнирите, додека Izako Boars славеше на три од пет дуели и во солидна форма го дочекува денешниот ривал. Овие тимови немаат одиграно меѓусебен натпревар, но со оглед на подобриот ритам на Izako Boars, ние предлагаме 2 со квота  1.66 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.03

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*