Тикет на денот (недела, 22.08.2021)

тикет на денот

Оваа недела е комплетна. Ги имаме на располагање сите лиги, а тоа всушност и значи голем избор на натпревари за тикет на денот. Ова е нашиот предлог за денес.

Волвс – Тотенхем – T22+ @ 2.45 во 22Bet

Волвс оваа сезона ја започна со пораз, но тоа е можеби до некаде и оправдан резултат со оглед на тоа што имаше тежок противник, поточно се натпреваруваа со тимот на Лестер и беа поразени со 1-0. Тотенхем од друга страна се прикажа во вистинско светло и изигра фантастичен дуел против силниот Манчестер Сити, па фановите имаат многу причини за задоволство. Овде сметаме дека Тотенхем ќе постигне најмалку два гола и предлагаме Т22+ со квота 2.15 во 22Bet.

Атлетико Мадрид – Елче – 1/1 @ 1.75 во Bet365

Атлетико Мадрид оваа сезона важи за еден од поголемите фаворити за титулата во Ла Лига. Тие започнаа одлично во новата сезона и запишаа победа во првото коло и може да кажеме дека таа победа е вредна со оглед на тоа што го победија тимот на Селта Виго во гости. Елче е на средината на табелата и запиша реми во првото коло без голови против тимот од Баскија, Атлетик Билбао. Мадриѓаните на овој натпревар се огромни фаворити и очекуваме нивна доминација. Типуваме 1/1 со квота 1.75 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 4.29

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*