Тикет на денот е-Спорт (12.08.2021)

Новата сезона на ESEA Advanced допрва почнува и таа е 38. по ред во Counter Strike, па очекуваме нови возбудувања и во неа.

Esports Club Kyiv – No Limit Gaming – 2 @ 2.00 во Bet365

Ова се екипи кои се познаваат од претходно бидејќи се соочиле само еднаш и тогаш триумфираше Esports Club Kyiv со 16-10, но тоа нема да ги направи фаворит во денешната пресметка затоа што се наоѓаат во ужасна форма и имаат пет порази на послдните пет меча на сите турнири, додека нивниот противник NLG има две победи на последните пет дуели. Наш предлог е 2 со коефициент 2.00 во Bet365

Onyx – Mad Lions – 2 @ 1.40 во 22Bet

Без сомнеж Mad Lionds се фаворити во оваа пресметка бидејќи играат одлично во последно време и имаат запишано три победи и само еден пораз, додека нивниот противник, Onyx од Србија има само една победа и три порази. Ова ќе бидат нивни први натпревари на ESEA Advanced, а според нас фаворит во натпреварот е Mad Lions, па затоа ние предлагаме 2 со квота 1.40 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.80

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*