Тикет на денот е-Спорт (11.08.2021)

Нови два натпревари ни доаѓаат од светот на Dota 2, односно денеска се селиме на турнирот BTS Pro Series Season 7 Americas.

4 Zoomers – Hokori – 1 @ 1.53 во Bet365

Прв меч на денешниот репертоар ни е пресметката меѓу 4 Zoomers и Hokori, кои досега се сретнале двапати во историјата, а две победи запишал тимот на 4 Zoomers. Hokori по три одиграни средби на турнирот има по една победа, пораз и реми, додека 4 Zoomers уште не знае како изгледа триумфот бидејќи еднаш одигра реми, а еднаш загуби. Наш предлог е 1 со коефициент 1.53 во Bet365.

Infamous – Team Team – 2 @ 1.61 во 22Bet

Продолжуваме со уште еден натпревар од истиот турнир, но овој пат ќе се соочат Infamous и Team Team, кои одиграа само еден дуел, а тогаш славеше Team Team. Што се однесува до моменталната форма, Infamous има две победи на последните четири дуели, додекаTeam Team исто така има два триумфи. Сепак, ние сметаме дека овој пат ќе пресуди квалитетот на екипите, како што беше тоа случај и во претходната пресметка. Ние предлагаме 2 со квота 1.61 во 22Bet.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3652.31

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*