Тикет на денот (среда, 04.08.2021)

тикет на денот

Вечерва се играат преостанатите три натпревари од третото коло на квалификациите за ЛШ, па тие ќе бидат во центарот на вниманието на сите кладилничари. Ќе се игра и во некое други лиги, воглавно куп натпреварувања.

Ференцварош – Славија Прага – ГГ3+ @ 2.65 во 22Bet

Ова ќе биде доста интересен двомеч помеѓу унгарскиот и чешкиот шампион. Двете екипи имаат за цел пласман во групната фаза, но за двете нема место. Минатата сезона во Европа беше успешна и за едните и за другите. Ференцварош играше во ЛШ и освои само бод во групната, а Славија не успеа да се најде во европската елита, но имаше одличен настап во Лига Европа. Овде очекуваме доста интересен натпревар и многу голови. Наш предлог е ГГ3+ со квота 2.65 во 22Bet.

Динамо Загреб – Легија – 1&2+ @ 2.10 во Bet365

После жребот, барем така сметаме, позадоволни беа Загрепчаните. Динамо беше во повластениот шешир, но делуваше дека можеа да добијат и потежок ривал од полскиот шампион. Меѓутоа, Легија изигра одлично во првите две кола од квалификациите за ЛШ. Го добија најјакиот ривал во првото коло, шампионот на Норвешка, Бодо Глимт, но го елиминираа од две сигурни победи. Во второто коло, Легија успеа да го победи тимот на Флора и тоа два пати. Динамо е апсолутен фаворит на овој натпревар и очекуваме да победат, а покрај тоа да постигнат и најмалку два гола. Коефициентот за 1&2+ во Bet365 изнесува 2.10.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet365: 5.56

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*