Тикет на денот (среда, 21.07.2021)

Денес има слаба понуда, на програмата се европските квалификации, а ние ќе ви помогнеме во изборот со добар тикет.

Слован Братислава – Јанг Бојс 2 @1.80 во Bet365

Слован Братислава едвај го мина првото коло од Лигата на Шампиони и покрај фактот што беше голем фаворит. Тимот има неколку фудбалери кои имаат големо искуство во европските натпреварувања, но ќе биде изненадување ако го мине и ова коло.Јанг Бојс е голем фаворит бидејќи има големо интернационално искуство и многу посилен тим. Нашиот предлог е Тип 2 со квота 1.80 во bet365.

Стабаек – Лилестром 2 @2.35 во 22Bet

Стабаек се наоѓа на дното на табелата со само 6 освоени бода на 11 меча. Тимот е во исклучително лоша форма и на последните пет меча освои само еден бод. Најголем проблем е ефикасноста, но и одбраната која прима многу голови. Сега на гости им доаѓа Лилестром, кој моментално е на средината од табелата, но има амбиции да се искачи на врвот. Поради тоа се наоѓа пред императив победа, па нашиот предлог е Тип 2 со квота 2.35 во 22Bet

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*