Тикет на денот е-Спорт (27.06.2021)

Во денешниот тикет се враќаме на натпреварите од CS:GO и ESEA Advanced Season 37 турнирот, од каде што ни доаѓаат два интересни меча.

Team Finest – Singularity – 1 @ 2.10 во 22Bet

Team Finest се наоѓа во зоната за испаѓање со четири победи и  11 порази, па само една победа ги дели од опстанок, но нема да биде лесно ниту во денешниот меч зашто Singularity е поквалитетен состав и има седум победи и седум порази, но со оглед на фактот дека не може да се пласира во нокаут-фазата на турнирот, ние шанса ќе им дадеме на Finest, за кои ова е последен обид да се спасат. Наш предлог е 1 со квота 2.10 во 22Bet.

Lilmix – EC Kyiv – 2 @ 1.83 во Bet365

EC Kyiv е на добар пат да обезбеди место во осминафиналето на турнирот, а за тоа им треба уште една победа, која може да ја осигураат денеска против Lilmix, кој се наоѓа далеку и од зоната за испаѓање и од плејоф-позициите. Ова ќе биде нивна прва меѓусебна пресметка на тимовите, а ние предлагаме 2 со квота 1.83 во Bet365.

ВКУПНО КОЕФИЦИЕНТ ЗА ОВОЈ ТИКЕТ ВО Bet3653.84

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*